22. International MTB marathon Malevil Cup by Author 2021

MTB
DATE :11.9.2021 PLACE  :Jablonné v Podještědí
ORGANIZER : PAKLI SPORT KLUB

Summary

#Full nameClubCountryTimeGap
1.
RAUCHFUSS Marek
Ceska sporitelna - Accolade
CZE 4:02:26.9 0:00:00.0
2.
ADEL Filip
Superior Velsbike Team
CZE 4:02:41.4 0:00:14.4
3.
VIŠŇOVSKÝ Tomáš
Ceska sporitelna - Accolade
SVK 4:04:23.2 0:01:56.3
4.
KULHAVÝ Jaroslav
Ceska sporitelna - Accolade
CZE 4:11:22.2 0:08:55.2
5.
HERMANN Peter
TEAM FIREBIKE HANDELSHOF
GER 4:14:58.9 0:12:31.9
6.
BUKSA Dominik
Canyon Northwave mtb team
CZE 4:16:33.2 0:14:06.3
7.
KAMPELMÜLLER Michael
Mühl4tler Bike Team
AUT 4:17:02.6 0:14:35.6
8.
HEIDENREICH Lennard
Team DDMC Güldenmoor
GER 4:28:40.1 0:26:13.1
9.
GONDA Pavel
SKILS BIKEGALLERY HOTELTIME
CZE 4:30:05.4 0:27:38.5
10.
HLŮŽEK Radim
Mondraker racing team
CZE 4:31:00.7 0:28:33.8
11.
RŮŽIČKA Zbyněk
ROHOZEC AMULET TEAM
CZE 4:32:41.5 0:30:14.6
12.
SÖLTER Marcus
Ostwest-Express
GER 4:41:10.7 0:38:43.8
13.
MORAVEC Karel
Velosport Valenta Scott team
CZE 4:41:52.2 0:39:25.2
14.
SCHOLZE Patrick
Bad Bikers MTB Sport e.V.
GER 4:42:37.2 0:40:10.3
15.
ŠROLL Marek
Alset racing team
CZE 4:47:22.1 0:44:55.1
16.
KOZÁK Tomáš
Cyklo Atom
CZE 4:53:17.9 0:50:50.9
17.
KOZÁK Matouš
ROHOZEC AMULET TEAM
CZE 4:53:18.3 0:50:51.3
18.
HEINZE Thomas
BohemianCoffeeHouse
GER 4:54:45.3 0:52:18.4
19.
NOVOTA Jan
Team CykloTrener Varnsdorf
CZE 4:54:46.0 0:52:19.1
20.
SEDLÁČEK Pavel
ROHOZEC AMULET TEAM
CZE 4:57:12.8 0:54:45.8
21.
KURTH Timo
MC Pirate
GER 4:59:26.8 0:56:59.9
22.
ZÁVESKÝ Tomáš
Gepard Finance Cycling
CZE 5:00:46.3 0:58:19.3
23.
STRAKOŠ Jan
BEKO Bike Team
CZE 5:01:50.2 0:59:23.2
24.
LANDA František
KCL Kooperativa Svijany
CZE 5:05:04.6 1:02:37.6
25.
PACLT Aleš
N.A.C.O. LIBEREC
CZE 5:05:20.4 1:02:53.4
26.
SUŠÍR Radek
Mondraker racing team
CZE 5:06:28.7 1:04:01.8
27.
KUČERA Tomáš
Mondraker racing team
CZE 5:06:29.3 1:04:02.4
28.
IZDNÝ Zdeněk
UNIQA Jihlava
CZE 5:06:37.0 1:04:10.0
29.
SAKAŘ Radek
CZE 5:07:40.9 1:05:13.9
30.
KOHL Philipp
CXC Bike e.V.
GER 5:09:40.1 1:07:13.2
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
PAVELKOVÁ Klára
CZE 5:23:25.3 0:00:00.0
2.
FLAŠAROVÁ Nikol
ELEVEN HEAD CYKLOLIVE TEAM
CZE 5:29:09.9 0:05:44.5
3.
ŽIDEKOVÁ Jana
Cyklotrenink.com
CZE 5:41:15.5 0:17:50.1
4.
SLADKOVSKÁ Dagmar
Česká spořitelna Accolade
CZE 6:00:45.1 0:37:19.8
5.
HENSE-SIMENKO Roswitha
Zweirad Janger
AUT 6:51:54.9 1:28:29.5
6.
BLANÁROVÁ Natália
GHOST Team
SVK 7:13:22.1 1:49:56.7
7.
HOINKIS Ulrike
PhD Connection
GER 7:57:54.6 2:34:29.2

Don't you find yourself in results list? Contact timekeeper's team.