Oravaman Triathlon 2019

Triathlon
DATUM :13.7.2019 ORT :Zuberec

Schneller Überblick

#NameVereinLandZeitRückstand
1.
RAJCA Michal
Gvt Bmc Triathlon Team
POL 5:23:42.8 0:00:00.0
2.
HOLUB Václav
Velosport Valenta Scott Team
CZE 5:35:06.2 0:11:23.4
3.
HRADECKÝ Jan
Triatlon Team Příbram
CZE 5:35:39.1 0:11:56.3
4.
KOŠÚT Mário
TT VAVREČKA
SVK 5:46:45.1 0:23:02.3
5.
CHLEBDA Łukasz
POL 5:50:35.0 0:26:52.2
6.
SZABÓ Tibor
inQool.cz
SVK 5:58:39.0 0:34:56.2
7.
MÉSZÁROS Jakub
ŠK Atóm Levice
SVK 6:00:52.8 0:37:10.0
8.
PŇAČEK Michal
Cykloklubu Dolný Kubin
SVK 6:00:54.3 0:37:11.5
9.
KRAVIANSKY Daniel
pro-body triatlon team Košice
SVK 6:07:35.6 0:43:52.8
10.
MACH František
321start
CZE 6:07:57.9 0:44:15.1
11.
MÍL Petr
Czech rikscha team
CZE 6:08:05.5 0:44:22.7
12.
MAZUREK Marcin
Triathlon Lublin Team
POL 6:08:17.0 0:44:34.2
13.
LUKAC Peter
BraTRIslava Triathlon Team
SVK 6:08:21.0 0:44:38.2
14.
BUDAJ Robert
CF LM
SVK 6:09:55.4 0:46:12.6
15.
BAK Roman
pro-body sport team Košice
SVK 6:10:34.7 0:46:51.9
16.
ČÍK Jaroslav
ŠTK Pezinok
SVK 6:11:44.2 0:48:01.4
17.
REDAJ Ľubomír
pro-body sport team Košice
SVK 6:21:49.2 0:58:06.4
18.
KAPITÁN Adam
SVK 6:22:02.3 0:58:19.5
19.
OCEL Marek
Dunajska Luzna
SVK 6:25:32.6 1:01:49.8
20.
KREMPASKY Tomas
sport-pro.sk
SVK 6:26:32.8 1:02:50.0
21.
SMETANA Marek
3NT Bratislava
SVK 6:28:33.2 1:04:50.4
22.
ROSINSKY Daniel
Tri 2 Fly
SVK 6:29:10.1 1:05:27.3
23.
RÁCHELA Michal
3NT Bratislava
SVK 6:31:25.0 1:07:42.2
24.
NÉMETH Norbert
SVK 6:32:16.6 1:08:33.8
25.
ŽAJDLÍK Robert
Špotservis
SVK 6:33:03.7 1:09:20.9
26.
KOVACS Akos
Freeriderz SC
HUN 6:33:44.0 1:10:01.2
27.
BERASATEGUI Josetxo
atletico san sebastin
ESP 6:34:13.5 1:10:30.7
28.
BALUCH Ladislav
TDMK Krompachy
SVK 6:40:07.8 1:16:25.0
29.
ŠUSTR Ján
HZS VT
SVK 6:41:13.0 1:17:30.2
30.
PRAJ Slavomír
TT VAVREČKA
SVK 6:41:28.3 1:17:45.5
#NameVereinLandZeitRückstand
1.
ČORBOVÁ Nikola
Here to win Team
SVK 6:12:13.1 0:00:00.0
2.
RIZMANOVÁ Rebeka
Go Create Performance
SVK 6:34:31.3 0:22:18.2
3.
SEIBANOVA Elenka
David Warden Coaching
RUS 7:00:11.1 0:47:58.0
4.
PÁLENÍKOVÁ Zuzana
MPK Dolný Kubín
SVK 7:01:01.6 0:48:48.5
5.
ŠIMKOVÁ Barbora
Triatlon Team Opava
CZE 7:09:54.9 0:57:41.8
6.
LISTOPADOVÁ Barbora
Trian UMB BB
SVK 7:20:02.8 1:07:49.7
7.
MOLNAROVA Danka
SVK 7:24:13.7 1:12:00.6
8.
SZABÓ Anna
KisTRI Team
HUN 7:41:53.8 1:29:40.7
9.
SELNÍKOVÁ Anna
ESC selník
CZE 7:42:37.7 1:30:24.6
10.
JARECKA Beata
KS Celironman
POL 7:47:09.6 1:34:56.5
11.
FRISCOURT Mélanie
Xtreme Team France
FRA 7:51:32.5 1:39:19.4
12.
CZECHOWSKA-MADEJ Katarzyna
Miłek Triathlon Team
POL 7:52:16.9 1:40:03.8
13.
DOBIŠOVÁ Andrea
SVK 7:55:08.8 1:42:55.7
14.
ŽUFFOVÁ Jana
ŠK Oravaman
SVK 7:58:12.0 1:45:58.9
15.
LIGOVÁ Viktória
TRI Tatry Triathlon Team
SVK 8:00:40.2 1:48:27.1
16.
HERMANN Krisztina
KisTRI Team
HUN 8:04:47.0 1:52:33.9
17.
KOURIMSKA Zdenka
CZE 8:16:25.5 2:04:12.4
18.
KOPÁLOVÁ Erika
SVK 8:25:50.9 2:13:37.8
19.
KOREŇOVÁ Tereza
SVK 8:35:39.0 2:23:25.9

Don't you found yourself in results, or do you found some inaccuracy Kontaktieren Sie Timekeepr Team.

Statistik

Teilnehmer299
Gemeldete - Männer268
Gemeldete - Frauen31
Gestartet291
Im Ziel241